NEW Murrelektronik SC18-LS24-3 Solenoid Valve Cable 18mm 3m
  • Vendor:Murrelektronik
We currently have 2 in stock.
Availability: In Stock
Model/Part Number: SC18-LS24-3 / 7000-18021-6180300
Connector Type: 18mm DIN 43650 Form A molded connector to 3-wire pigtail
Voltage Rating: 24 VAC/VDC +/- 25%
Cable Length: 9.8 ft (3 meters)
Wire Gauge: 18 AWG, PVC jacket (black)