NEW Unitronics UMM-0030EAB-B3 AC Servo Motor 3kW 400V 3 Phase 2000RPM IP65
  • Vendor:Unitronics
We currently have 3 in stock.
Availability: In Stock
Rated Power Output:3.0 kW (approx. 4.02 HP)
Input Voltage:AC 400 V, 3-phase (Range: 380440 VAC)
Rated Current:8.8 A
Rated Speed:2000 r/min (Maximum speed up to 3000 r/min)
Continuous Torque:14.3 Nm