Allen-Bradley 1492-IFM40D24A-2 40-Point Interface Module
  • Vendor:Allen-Bradley
We currently have 8 in stock.
Availability: In Stock
  • Part Number: 1492-IFM40D24A-2
  • Type: Digital Interface Module with Fixed Terminal Block
  • Pin Count: 40-Pin Cable Connector
  • Voltage Rating: 24V AC/DC (operates 85132 VAC/VDC per circuit)