Euchner TZ1RE024BHA-C1808 Safety Switch 24V AC DC IP65 4NC Right Actuating
  • Vendor:Euchner
We currently have 20 in stock.
Availability: In Stock
Part Number:TZ1RE024BHA-C1808
Solenoid Voltage:24V AC/DC (-15% to +10%)
Contact Configuration:4NC (Positively driven slow-action contacts)
Current Rating:4A @ 230V AC (AC-15) / 4A @ 24V DC (DC-13)