Lot of 94 NEW Phoenix Contact 2961105 REL-MR-24DC/21 Power Relay 24VDC 6A
  • Vendor:Phoenix Contact
We currently have 1 in stock.
Availability: In Stock
Type: Plug-in miniature power relay
Nominal Input Voltage: 24 V DC
Contact Type: 1 changeover contact (SPDT)
Switching Capacity: 6 A (at 250 V AC / 24 V DC)
Coil Resistance: 3390 10% (at 20 C)