MEAN WELL SDR-120-24 Slim DIN Rail Power Supply 24V 5A 120W PFC 100-240VAC
  • Vendor:MEAN WELL
We currently have 1 in stock.
Availability: In Stock
Part Number:SDR-120-24
Input Voltage:100240V AC (Universal Single Phase); 1.4A, 50/60Hz
Output Rating:24V DC at 5.0 Amps
Total Output Power:120 Watts
Adjustment Range:+V ADJ potentiometer for fine voltage tuning
Indicators:Green "DC OK" LED status light
Mounting:Standard 35mm DIN rail (TS-35/7.5 or 15)