NEW Allen Bradley 1756-L55M13 ControlLogix Logix5555 Processor 1.5MB Series A
  • Vendor:Allen Bradley
We currently have 1 in stock.
Availability: In Stock
  • Brand/Manufacturer: Allen-Bradley (Rockwell Automation)
  • Model/Catalog Number: 1756-L55M13
  • Series: A
  • Product Line: ControlLogix Logix5555 Controller
  • User Memory: 1.5 MB (built-in non-volatile memory)
  • Backplane Current (5.1VDC): 1.2 A
  • Backplane Current (24VDC): 14 mA