NEW Allen Bradley 872C-A10N18-A2 Inductive Proximity Sensor 2-Wire AC 10mm
  • Vendor:Allen Bradley
We currently have 1 in stock.
Availability: In Stock
• Manufacturer: Allen-Bradley (Rockwell Automation)
• Model Number: 872C-A10N18-A2
• Sensing Distance: 10 mm nominal range
• Voltage Rating: 20–250V AC
• Barrel Diameter: 18 mm threaded barrel