NEW Automation Direct ZIPLink ZL-D24-CBL40-1 PLC IO Cable 40-Pin 1.0M DL205
  • Vendor:Automation Direct
We currently have 3 in stock.
Availability: In Stock
  • Cable Type: PLC I/O pre-wired connection cable
  • Connector Type: 40-pin connector to 40-pin connector
  • Connector Angle: 180-degree
  • Cable Length: 3.2 ft (1.0 m)
  • Conductor Size: 24 AWG
  • Voltage/Current Rating: 24V AC/DC (30V max), 0.5A per conductor