NEW Banner K50LGRYPQ 75671 50mm EZ-LIGHT 3-Color LED Indicator PNP M12 QD
  • Vendor:Banner Engineering
We currently have 1 in stock.
Availability: In Stock
Part Number: 75671
Model: K50LGRYPQ (K50 Core Series)
Color Options: 3-Color (Green, Red, Yellow)
Supply Voltage: 18 V DC to 30 V DC
Output Type: PNP (Individual color control)
Connection: 4-pin M12 Euro-style integral quick-disconnect
Protection Rating: IP67, IP69K (Washdown rated)
Housing Material: Polycarbonate (50mm diameter dome)