NEW Eaton E22KB53A Key Selector Switch 22mm 2-Pos Maintained 1NO Black Bezel
  • Vendor:Eaton
We currently have 2 in stock.
Availability: In Stock
  • Action: 2-position, maintained
  • Key Removal: Right and left positions
  • Contact Configuration: 1 Normally Open (1NO)
  • Barrel Size: 22.5 mm
  • Operator: Black, key, 30mm round plastic
  • Bezel Material: Black glass-filled nylon
  • Environmental Rating: NEMA 3, 3R, 4, 4X, 12, 13; IP65
  • Contact Rating: 10A at 600 VAC, 2.5A at 600 VDC