NEW Eaton E22KB62A Key Selector Switch 22mm 2-Pos Momentary Black Bezel 1NO
  • Vendor:Eaton
We currently have 1 in stock.
Availability: In Stock
  • Model/Part Number: E22KB62A / Series A3
  • Action: 2-position, spring return (momentary) from right to left
  • Key Removal: Key removable in all positions
  • Contact Configuration: 1 Normally Open (1NO)
  • Barrel Size: 22.5 mm
  • Electrical Ratings: 10A @ 600V AC; AC15 durability: 120V, 6A