NEW Fujinon HF35HA-1B 35mm 1:1.6 1.5MP Machine Vision C-Mount Industrial TV Lens
  • Vendor:Fujinon
We currently have 8 in stock.
Availability: In Stock
Model Number: HF35HA-1B
Focal Length: 35mm fixed focal length
Aperture Range: f/1.6 to f/22
Mount Type: C-Mount
Format Compatibility: Designed for 2/3" CCD sensors (approx. 11mm image circle)
Resolution: Supports high-resolution cameras up to 1.5 Megapixels
Focus/Iris Control: Manual with integrated locking screws for vibration environments
Filter Thread: M25.5 x 0.5 mm