NEW Idec HW1B-M1F10-G Pushbutton Switch Green Flush Momentary 1NO HW Series
  • Vendor:Idec
We currently have 2 in stock.
Availability: In Stock
  • Brand:Idec
  • Model/Part Number:
    HW1B-M1F10-G
  • Series:HW 22mm Heavy-Duty
  • Type:Non-Illuminated Flush Pushbutton
  • Contact Configuration:1NO (Normally Open), SPST-NO
  • Electrical Rating:10A Thermal Current; 600V Rated Insulation Voltage
  • Mounting Diameter:22.3 mm