NEW SICK YF8U14-050UA3XLEAX 2094792 M8 Female 4-Pin to Pigtail Cable 5m PUR
  • Vendor:Sick
We currently have 1 in stock.
Availability: In Stock
Brand: SICK
Part Number: YF8U14-050UA3XLEAX (Ident No. 2094792)
Connection Type: Female connector, M8, 4-pin, straight, A-coded to flying leads
Cable Length: 5 Meters (16.4 Feet)
Material: PUR (Polyurethane) halogen-free jacket, 4 x 0.25 mm (AWG24)
Electrical Ratings: 50V AC / 60V DC reference voltage; 4.0A current loading