NEW TDK-Lambda DT60PW240P AC DC Desktop Power Supply Adapter 24VDC 2.5A 60W
  • Vendor:TDK-Lambda
We currently have 1 in stock.
Availability: In Stock
  • Input Voltage Range: 90264 VAC (50/60 Hz)
  • Output Voltage: 24V DC (Fixed)
  • Maximum Output Current: 2.5A (3.0A Peak)
  • Output Power: 60 Watts
  • Input Connector: Recessed IEC320-C14 AC inlet (3-prong)
  • Efficiency: ~75% Typical