NEW Unitronics UMM-0050EA-B3 AC Servo Motor 5kW 400V 3 Phase 2000RPM IP65
  • Vendor:Unitronics
We currently have 1 in stock.
Availability: In Stock
Model Number:
UMM-0050EA-B3
Rated Output Power:5.0 kW (approx. 6.7 HP)
Input Voltage:AC 400 V, 3-phase (Nominal range: 380440 VAC)
Rated Current:15.0 A
Rated Speed:2000 r/min (Maximum speed: 3000 r/min)
Continuous Torque:23.9 Nm (approx. 211.5 lb-in)