Sandvik Coromant RF123D059-12B CoroCut 1-2 Parting Grooving Tool Holder
  • Vendor:Sandvik
We currently have 1 in stock.
Availability: In Stock
  • Shank Size:3/4" x 3/4" Square Shank
  • Maximum Cutting Depth (CDX):0.512" (13.0 mm)
  • Overall Length (OAL):4.500" (114.3 mm)
  • Cutting Direction:Right Hand (RH)
  • Insert Compatibility:CoroCut 2-edge (Size D) or 1-edge version
  • Insert Width Range:0.059" (1.5 mm) up to 0.591" (15.0 mm)