SKF CR-17523-USA Chicago Rawhide 17523 Nitrile Rotary Shaft Oil Seal 1.75 ID 2.75 OD
  • Vendor:SKF
We currently have 1 in stock.
Availability: In Stock
Brand:SKF / Chicago Rawhide (CR)
Model Number:17523 / CR-17523-USA
Seal Design:CRWA1 (Double Lip with Garter Spring)
Shaft Diameter:1.750 in (44.45 mm)
Housing Bore Diameter:2.750 in (69.85 mm)
Seal Width:0.313 in (7.95 mm)