TDK Lambda DPP120-24-1 DIN Rail Power Supply 24VDC 5A 120W 115 230VAC Input
  • Vendor:TDK Lambda
We currently have 1 in stock.
Availability: In Stock
Part Number:DPP120-24-1
Input Voltage:Selectable 115 / 230 VAC (90132 VAC / 186264 VAC)
Output Rating:24V DC at 5 Amps
Total Output Power:120 Watts
Frequency Range:4763 Hz
Safety Ratings:UL508 Listed (E195478), TUV SUD, CE, FCC
Physical Features:Integrated DIN rail mounting bracket and rugged metal enclosure
Dimensions:125mm H x 64mm W x 116mm D (Approximately)