Thomson Micron 32-314022-7743 DTR115-100 DuraTRUE 90 Right Angle Gearhead 100:1
  • Vendor:Thomson
We currently have 2 in stock.
Availability: In Stock
Brand:Thomson Micron (Danaher Motion)
Model Number:DTR115-100-0-RM115-28
Part Number:32-314022-7743
Gear Ratio:100:1
Type:DuraTRUE 90 Right Angle True Planetary Gearhead
Frame Size:115 mm
Precision:8 arc-minutes backlash
Output Torque:Up to 284 Nm (Tpeak)