Unitronics USL-156-B05 UniStream 15.6'' HMI Display Touchscreen 1366x768 24VDC
  • Vendor:Unitronics
We currently have 1 in stock.
Availability: In Stock
Display Type:15.6" TFT LCD with white LED backlight; 16.7M colors
Resolution:1366 x 768 pixels (HD) with anti-glare surface treatment
Touchscreen:Resistive analog; supports operation with gloves
Communication Ports:2x RJ45 Ethernet (10/100 Base-T) and 2x USB 2.0 Host ports
Power Supply:12/24V DC nominal (Permissible range: 10.2V to 28.8V DC)