Yaskawa SGMCS-80M3A31 Direct Drive AC Servo Motor 1260W 80Nm 150RPM 200V
  • Vendor:Yaskawa
We currently have 1 in stock.
Availability: In Stock
Rated Power Output:1260 W
Rated Torque:80 Nm (Direct drive technology for high torsional stiffness)
Rated Speed:150 r/min (Supports highly precise indexing)
Input Voltage:AC 200 V
Rated Current:9.74 A